شماره تماس : 09137218280

ورق طلای عیاردار

اصطلاح ورق طلا به تمامی ورق های نازکی با ضخامتی حدود ۷ میکرومتر گفته میشود که رنگ طلایی داشته باشند. حال این ورق ها گاها با طلای خالص و با عیار ۲۲ یا ۲۳ عیاردار میشوند که صرفا ارزش مادی و هزینه ی بالاتری نسبت به سایر ورق طلاها دارند. یک ورق طلای مصنوعی بدون عیار از ورق های نازک سایر فلزهاست با رنگ های نزدیک به رنگ طلا رنگ شده و به صورت ورق های نازک طلا درمی آید. این نوع از ورق طلاها کدهای متفاوتی دارند که هنرمندان بسته به نیازشان و نوع اثرهنریشان میتوانند از ورق طلا با رنگ های متفاوتی استفاده کنند.

حتما بخوانید !!!

برای تشخیص تفاوت ورق طلای عیاردار و ورق طلای معمولی هیچگونه معیار مشخص و واضحی وجود ندارد. اگر به عکس زیر توجه کنید هیچگونه تفاوتی در دو کار آشکار نیست در صورتی که یکی از آنها با ورق طلای عیاردار و دیگری با ورق طلای معمولی پوشانده شده است.

مهر فروتل

تنها تفاوت اصلی این اوراق هزینه ای است که مصرف کننده برای خرید آنها میپردازد

تفاوت ورق طلای خالص و ورق طلای مصنوعی

استفاده از ورق طلای مصنوعی، علاوه بر کاهش هزینه های پرداختی برای تهیه ی آن، دارای ویژگی های مثبتی دیگری است. ازجمله اینکه اگر فردی تازه کار هستید و مدت طولانی از کارکردن شما با ورق طلا نمیگذرد، به شما توصیه میشود از ورق های مصنوعی استفاده کنید زیرا ضخامت این ورق ها کمی از ورق طلا ی خالص بیشتر است که این امر کارکردن با ورق طلا را برای شما آسان میکند. همچنین شما میتوانید ورق طلاهای مصنوعی را به راحتی با دست گرفته و لمس کنید و آن را بر روی سطح مورد نظر خود قرار دهید، چیزی که عملا برای ورق طلاهای عیاردار غیرممکن است.

کار کردن با هردو مدل از ورق طلا ها ( عیاردار و مصنوعی) احتیاج به کمی تخصص دارد. همچنین برای استفاده از ورق های طلا و بهبود کار و اثر هنری خود لازم است از وسایل جانبی مانند چسب ورق طلا، لاک الکل و وارنیش و… استفاده کنید.

نکته قابل توجه این است که هیچگونه تفاوتی در نوع این مواد برای این دو مدل ورق طلا وجود ندارد. این به این معنی است که شما از همان لاک الکل یا وارنیشی که برای ورق طلای معمولی استفاده میکنید، میتوانید برای ورق طلای عیاردار نیز استفاده کنید. همین امر نیز سبب میشود که پس از اتمام کار تفاوت فاحشی بین آثار خلق شده نباشد.

لازم به ذکر است استفاده از وارنیش یا لاک الکل برای جلوگیری از تیره شدن اثر در گذر زمان ضروری است.

یک نظر

 1. سلام ورق طلایی که در سایت معرفی شده عیاردار هست یا فلز طلایی میباشد؟!

  1. نخیر بدون عیار هست

 2. احسان جعفری

  سلام
  بسیار مفید بود و اموزنده
  متشکرم

  1. زنده باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 50 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

gold-leaf 2019-2009©

تمامی حقوق محفوظ می باشد و کپی از آن پیگرد قانونی دارد